oilseals of all tractors
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Tractor |
| Material | NBR (nitrile) |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Color | blue |
| Suitable For | tractors and other machinery |
| Thickness | More than 25 mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Red |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Brown |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 300 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 32 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 30 mm |
| Outer Diameter | 62 mm |
| Width | 7 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Pumps, Automotive, Gearbox, Agriculture, Industrial |
| Usage/Application | Industrial |
| Hardness | 70 Shore A |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Tractor |
| Inner Diameter | 40 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Suitable For | Tractors |
| Thickness | 16 mm |
| Usage/Application | Used in Tractors |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 50 mm |
| Outer Diameter (OD) | 75 mm |
| Height / Width | 12 mm |
| Application | Gearbox, Automotive, Agricultural, Pumps, Industrial |
| Special Features | Spring Loaded, Rubber Covered |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 225 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pcs |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 150 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 80 mm |
| Outer Diameter (OD) | 100 mm |
| Height / Width | 7/9 |
| Application | Gearbox, Industrial, Automotive, Agricultural, Pumps |
| Special Features | Rubber Covered, Spring Loaded |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Usage/Application | Automobile |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Packaging Type | box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Automobile |
₹ 39 / Piece Get Latest Price
| Material | NBR |
| Color | Blue |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Application | Automotive, Industrial, Agricultural |
| Special Features | Spring Loaded, Metal Cased |
| Seal Construction | Triple Lip |
Minimum order quantity: 580 Piece
Anmol (Proprietor)
Auto Friends Co.
1-488, Rajankalan Gandanala Bazar, Kashmere Gate
New Delhi - 110006, Delhi, India