tata oilseals
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 110 mm |
| Outer Diameter | 140 mm |
| Width | 13 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Automotive, Industrial, Agriculture |
| Hardness | 75 Shore A |
| Temperature Range | -30 to 120°C |
| Color | Black |
Anmol (Proprietor)
Auto Friends Co.
1-488, Rajankalan Gandanala Bazar, Kashmere Gate
New Delhi - 110006, Delhi, India