Pioneers in the industry, we offer shocker oil seal 30x42x11 double spring, oil seal 20x30x7, oil seal 170x200x13, machinery oil seal 280x320x15, rubber oilseal 54x80x10 and trolly oil seal 110x140x13 (anmol brand) 16no. from India.
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 30 mm |
| Outer Diameter | 42 mm |
| Width | 11 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Industrial, Automotive |
| Size | 30x42x11 |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand type | Mahak |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Thickness | 7mm |
| Color | Black |
| Inner Diameter | 20mm |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Size | box |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Inner Diameter | 280mm |
| Shape | round |
| Thickness | 15mm |
| Quantity Per Pack | 1pcs |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Inner Diameter | 54mm |
| Shape | round |
| Thickness | 10mm |
| Quantity Per Pack | 10pcs |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 36 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Red |
| Shape | round |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 piece |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Red |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Brown |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 60 mm |
| Outer Diameter | 100 mm |
| Width | 10 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Gearbox, Industrial, Automotive |
| Color | Red |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 65 mm |
| Outer Diameter | 110 mm |
| Width | 10 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Automotive, Industrial, Agriculture, Gearbox |
| Usage/Application | Automobile |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 26 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 34 mm |
| Outer Diameter | 50 mm |
| Width | 10 mm |
| Thickness | 10 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Gearbox, Agriculture, Industrial, Automotive |
| Usage/Application | Automobile |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 159 mm |
| Outer Diameter | 183 mm |
| Width | 16 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Gearbox, Agriculture, Pumps, Industrial, Automotive |
| Usage/Application | Automobile |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Blue |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Tractor |
| Inner Diameter | 35 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | Double Lip |
| Usage/Application | Automobile |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 30 mm |
| Outer Diameter (OD) | 72 mm |
| Height / Width | 10 mm |
| Application | Automotive, Industrial, Agricultural |
| Special Features | Rubber Covered, Spring Loaded |
| Seal Construction | Double Lip |
₹ 72 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 62 mm |
| Outer Diameter (OD) | 85 mm |
| Height / Width | 10 mm |
| Application | Pumps, Agricultural, Industrial, Automotive |
| Special Features | Spring Loaded, Rubber Covered |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 72 |
| Outer Diameter (OD) | 100 mm |
| Height / Width | 10 mm |
| Application | Pumps, Agricultural, Gearbox, Automotive, Industrial |
| Special Features | Spring Loaded, Rubber Covered |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 90 mm |
| Outer Diameter (OD) | 110 mm |
| Height / Width | 12 mm |
| Application | Industrial, Agricultural, Automotive |
| Special Features | Spring Loaded, Rubber Covered |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 102 mm |
| Outer Diameter (OD) | 125 mm |
| Height / Width | 13 mm |
| Application | Pumps, Automotive, Industrial, Agricultural |
| Special Features | Rubber Covered, Spring Loaded |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 105 mm |
| Outer Diameter (OD) | 160 mm |
| Height / Width | 13 mm |
| Application | Gearbox, Automotive, Industrial, Agricultural, Pumps |
| Special Features | Spring Loaded, Rubber Covered |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 115 mm |
| Outer Diameter (OD) | 140 mm |
| Height / Width | 12 mm |
| Application | Agricultural, Industrial, Automotive |
| Special Features | Rubber Covered, Spring Loaded |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Vehicle Type | Tractor |
| Axle Position | Front Axle |
| Seal Type | Cassette Seal |
| Usage/Application | Used in tractors. |
| Lip Configuration | Triple Lip |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Inner Diameter | 60 mm |
| Outer Diameter | 80 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 40mm |
| Thickness | 10mm |
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | silicon |
| Packaging Type | box |
| Thickness | 15 mm |
| Usage/Application | used in crankshaft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Anmol (Proprietor)
Auto Friends Co.
1-488, Rajankalan Gandanala Bazar, Kashmere Gate
New Delhi - 110006, Delhi, India