Leading Wholesale Trader of oil seal 60x74.95x8.5 (60-75-8), oil seal 75x100x10, oil seal 50x60x10, oil seal 73x93x9, oil seal 75x100x13 and oil seal 45x90x10 (anmol brand) from New Delhi.
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Inner Diameter | 60 mm |
| Outer Diameter | 75 mm |
| Width | 8 mm |
| Material | Nitrile (NBR) |
| Seal Design | Double Lip |
| Application | Industrial, Gearbox, Automotive |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10pcs |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 78 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Red |
| Shape | round |
| Packaging Size | 10 piece |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 750 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Red |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Blue |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 250 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Material | Rubber |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Brown |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Red |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 piece |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Inner Diameter | upto 100 mm |
| Shape | Round |
| Application | Agricultural |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 220 / Set Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 4 pieces |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Orange |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Brown |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | TC |
| Inner Diameter (ID) | 40 mm |
| Outer Diameter (OD) | 73 mm |
| Height / Width | 8 mm |
| Application | Agricultural, Industrial, Automotive |
| Special Features | Rubber Covered, Spring Loaded |
| Seal Construction | Double Lip |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Seal |
| Compatible Brand | John Deere |
| Material | Mild Steel |
| Seal Design | Single Lip |
| Application | Agriculture |
| Hardness | 60 Shore A |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | DC |
| Inner Diameter (ID) | 40 mm |
| Outer Diameter (OD) | 62 mm |
| Height / Width | 14 mm |
| Application | Automotive, Agricultural, Industrial |
| Special Features | Spring Loaded, Rubber Covered |
| Seal Construction | Double Lip |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 33 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Thickness | 10 mm |
| Usage/Application | Automobile |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Quantity Per Pack | 10 pieces |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Color | Black |
| Quantity Per Pack | 4 pieces |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 50 Piece
Anmol (Proprietor)
Auto Friends Co.
1-488, Rajankalan Gandanala Bazar, Kashmere Gate
New Delhi - 110006, Delhi, India