end cap seal
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Outer Diameter | 62 mm |
| Width | 10 mm |
| Material | NBR |
| Seal Design | End cap seal |
| Application | Automotive, Industrial, Agriculture |
| Hardness | 70 Shore A |
| Temperature Range | -30 to 120°C |
| Color | Black |
₹ 25 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Seal Design | Single Lip |
| Outer Diameter | 30 mm |
| Width | 7 mm |
| Application | Automotive, Industrial, Agricultural |
| Special Features | Spring Loaded, Metal Cased |
Anmol (Proprietor)
Auto Friends Co.
1-488, Rajankalan Gandanala Bazar, Kashmere Gate
New Delhi - 110006, Delhi, India