combi seal with teflon lip
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Nitrile (NBR) |
| Type / Style | Combi seal |
| Inner Diameter (ID) | 45 mm |
| Outer Diameter (OD) | 60 mm |
| Height / Width | 16/17 mm |
| Application | Agricultural, Automotive |
| Special Features | Spring Loaded, Metal Cased, Teflon Lip |
| Seal Construction | Double Lip |
Anmol (Proprietor)
Auto Friends Co.
1-488, Rajankalan Gandanala Bazar, Kashmere Gate
New Delhi - 110006, Delhi, India